Gümüş Kolye

1272 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Gümüş kolye, gümüş takı ve aksesuar çeşitleri arasında özel bir yeri olan, hem bayanlar hem de erkekler için her zaman aranan bir aksesuardır. Erkeğe hediye, bayana hediye arayışında da çoğunlukla imdada yetişen bir hediye seçeneği olan gümüş kolye modelleri, hem değerli hem ekonomik bir hediye olmasından dolayı tüm özel günlerde tercih edilen bir alternatiftir.

 

Gümüş Kolye Modelleri

Bayan gümüş kolye modelleri daha çok romantizm ve aile figürleri üzerine yoğunlaşırken, erkek kolye modelleri, genellikle gücü, mesleği ve bir gruba aidiyeti vurgulayan figürler olarak tasarlanmaktadır.

Kadın gümüş kolyeleri, sonsuzluk kolyeler, kalp kolyeler, anne bebek kolyeleri, evlilik aşk kolyeleri gibi romantik figürler, kar tanesi kolyeler, yaprak çiçek kolyeler, yonca kolyeler, gül kolyeler, lale kolyeler, yıldız kolyeler gibi doğadan figürler, harfli kolyeler, isimli kolyeler, burç kolyeler, dilek kolyeleri gibi kişisel ve kimlik içerikli figürler ile, dini figürlü kolyeler olarak gruplandırılabilir.

Erkek gümüş kolyeleri, balta figürlü kolyeler, kartal figürlü kolyeler, boks eldiveni figürlü kolyeler, kuru kafa kolyeler gibi gücü temsil eden tasarımlar taşır. Dini motifler de erkek kolyelerinde sıkça tercih edilmektedir.

Bayan gümüş kolyelerinde çoğunlukla taşlı ve zarif tasarımlar tercih edilirken, erkek gümüş kolyeleri daha kaba ve düz hatlı taşsız sade gümüş ya da mineli tasarımlardır.

 

Gümüş Kolye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İster kendinize ister bir sevdiğinize hediye olarak gümüş kolye seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken detay kolyenin figürüdür. Figür ya da tasarım seçimi kadar önemli olan bir diğer detay da gümüşün rengidir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar gümüş dendiğinde akla sadece beyaz metal gelirdi ancak gümüş tasarımcıları bununla yetinmeyerek zaman içerisinde altın ve rose kaplama ile gümüş seçeneklerini artırmışlardır. Tasarımdan sonra karar verilmesi gereken detay giyim tarzınızla ve diğer aksesuar kombinlerinizle uyum sağlayacak gümüş rengidir.  Rose kaplama gümüş kolye, altın kaplama gümüş kolye ya da gümüş rengi gümüş kolye tercihinden sonra da taşlı ya da taşsız tercihiniz yaparak gümüş kolye seçiminiz tamamlayabilirsiniz.

 

Gümüş Kolye Ne Zaman Kullanılır?

Gümüş kolyeler, antialerjik olmaları nedeniyle cildi tahriş etmez bu yönüyle bijuteriden ayrılır. Bijuteri ürünleri giyim eşyalarıyla birlikte giyimin parçası olarak takılır ve ev ya da uyku kıyafetleri giyildiğinde çıkarılır. Oysa gümüş kolye genellikle takılır ve hep boyunda kalır. Özellikle de çok değer verilen birinin hediyesi ya da kişiye özel isimli ya da harfli bir tasarım ise kişinin bir parçası haline gelir ve hiç çıkarılmaz.

 

Gerçek Gümüş Kolye Nasıl Anlaşılır?

Gümüş uluslararası sistemde binlik değer ile ifade edilir. Saf gümüş 1000 kabul edilir. Ticari gümüş 999 saflıktadır. Yaygın kullanıla ve takı yapımında kullanılan gümüş 925 saflıkta olan ‘sterling silver’dır. Bu nedenle gerçek gümüş 925 ayar olarak bilinir.

Gümüş Kolye imal edilirken %92,5 gümüş tozu ile bir metal tozu karıştırılır ve gümüş alaşımı elde edilir. Bu nedenle gümüş 925 ayar olarak bilinir.

 

Gümüş Kolye Fiyatları

Gümüş kolye fiyatları belirlenirken öncelikle 925 ayar gümüşün gramaj değerine bakılarak belirlenir. İkinci olarak da tasarımda taş kullanılmışsa taşın değerine göre fiyat belirlenir. Zirkon ya da benzeri özelliği olmayan bir taş kullanılmışsa bunun fiyata katkısı yoktur. Ancak değerli bir taş kullanılmışsa taşın değerine göre fiyat artacaktır. Son olarak da gümüş kolyeye harcanan işçilik fiyata yansıtılır. Özel tasarım, el yapımı tasarım sürecini uzatan ve emeği arttıran detaylar da gümüş kolyenin fiyatını etkileyecektir.

 

Anahtar Kelimeler: gümüş kolye erkek, gümüş kolye bayan, gümüş kolye isimli, gümüş kolye ay yıldız, gümüş kolye ayetel kürsi, gümüş kolye al, bir harfli gümüş kolye, gümüş kolye bayan fiyatları, gümüş kolye bayan isimli, gümüş kolye cevşen, gumus kolye cesitleri, gümüş gerdanlık kolye, gümüş kolye çeşitleri, gümüş kolye bayan, gümüş kolye erkek, gümüş kolye çift, gümüş kolye çeşitleri ve fiyatları, gümüş kolye dört yapraklı yonca, gümüş kolye damla, gümüş kolye düz, gümüş kolye doğum günü hediyesi, gümüş kolye doğal taş, gümüş kolye dualı, gümüş kolye erkek fiyatları, gümüş kolye erkek kral, gümüş kolye erkek 925 ayar, gümüş kolye erkek modelleri, gümüş kolye fiyatları erkek, gümüş kolye fiyat, gümüş kolye fiyatları 2020, gümüş kolye fiyatları, gümüş kolye güneş, gümüş kolye gezegen, gümüş kolye genç, gümüş kolye gül, gümüş kolye gerçek, gümüş kolye orjinal, gümüş kolye hediye, gümüş kolye hediyelik, gümüş kolye hayat ağacı, gumus ısımlı kolye fıyatları, gümüş kolye ince, gümüş kolye isimli bayan, gümüş kolye isimlik, gümüş kolye kadın, gümüş kolye kar tanesi, gümüş kolye kelebek, gümüş kolye kadın fiyat, gümüş kolye kalpli, gümüş kolye lotus, gümüş lale kolye, gümüş kolye modelleri, gümüş kolye melek,gümüş kolye modelleri bayan, gümüş kolye modelleri erkek, gümüş kolye melek kanadı, gümüş kolye modelleri ve fiyatları, gümüş kolye nazar boncuklu, gümüş kolye osmanlı, gümüş kolye osmanlı tuğrası, gümüş kolye otantik, gümüş kolye önerileri, gümüş kolye öğretmenler günü, gümüş kolye papatya, gümüş kolye gül, gümüş kolye pembe altın, gümüş kolye sonsuzluk, gümüş kolye sevgiliye, gümüş kolye çok şık, gümüş kolye sade, gümüş kolye şans, gümüş kolye şık, gümüş şimşek kolye, gümüş şans kolye modelleri, gümüş şahmeran kolye, gümüş şans kolyesi, gümüş şans kolyesi fiyatları, gümüş kolye üzerine isim harfi, gümüş ülkücü kolyeleri, gümüş kolye vav, gümüş kolye ve fiyatları, gümüş kolye yonca, gümüş kolye yazılı, gümüş kolye yusufcuk, gümüş kolye yıldız, gümüş ay kolye, gümüş kolye zarif, gümüş kolye zülfikar, gümüş kolye 2020, 2 harfli gümüş kolye, 2 isimli gümüş kolye, 2 li gümüş kolye, gümüş kolye 3 isimli, gümüş kolye 3 lü, 3 isimli gümüş kolye, 3 lü gümüş kolye, 3 harfli gümüş kolye, 3 hilal gümüş kolye, 3 kalpli gümüş kolye, 3 taşlı gümüş kolye, 4 isimli gümüş kolye, 4 isimli gümüş kolye fiyatları, 4 kuşlu gümüş kolye, 4 yapraklı yonca gümüş kolye, 4 isim yazılı gümüş kolye, gümüş kar tanesi kolye 925 ayar