Gümüş Ay Yıldız Kolyeler

34 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Türk bayrağının sembolü olan ay yıldız şekli, gümüş takılarda sıkça kullanılan bir konsepttir. Özellikle kadınların tercihi olan taşlı ay yıldız kolye modellerinin yanı sıra hem bayanlar hem de erkekler tarafından kullanılan sade ay yıldız kolye tasarımları daha yaygındır.

Hilal şeklinde bir ayın açık ucunun ortasına yerleştirilen beş köşeli yıldız şeklinde tasarlanan gümüş kolyeler en yaygın kullanılan ay yıldızlı kolye tasarımıdır. Bu tasarımlarda yıldızın iki köşesi ayın sivri uçlarıyla birleştirilerek dairesel bir form kazanır. Kimi zaman bu dairesel boşluk Atatürk silueti olarak kesilir ve bu tip kolyeler cumhuriyetçiliği ve milliyetçiliği benimseyen Türkler tarafından yaygın olarak tercih edilir.

Yaygın ay yıldız kolye modellerinden biri de iç içe geçmiş 3 hilal ile en ortadaki küçük hilalin ortasına yerleştirilen yıldız şeklidir. Bu formda kullanılan üç hilal iman, ahlak ve adaleti temsil eder ve islamın üç kıtada yayılışını vurgulayarak Osmanlı bayrağına atıfta bulunur. En içteki hilali tamamlayan yıldız ile, hem ay yıldızı hem de üç hilali birleştiren bu tasarımlar İslamcılığı ve türkçülüğü benimseyen bay ve bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Bir başka sık rastlanan ay yıldız kolye tasarımı ise hilalin üst sivri ucundan zincir ile hilalin orta kısmında serbest salınan yıldız formudur. Bu form ayın hilal yapısını vurgulamada daha başarılıdır ayrıca zincir zincir ucunda sallanan yıldız gümüş kolyeye daha dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Bu formuyla içerdiği anlam dışında da zarif formu nedeniyle herkes tarafından tercih edilen gümüş ay yıldız kolye modellerinden biridir.

Ay yıldız kolyeler bazen başka sembollerle birleştirilerek içerdiği anlam derinleştirilebilir. Bu tip tasarımlara Atatürk imzalı ay yıldız kolyeler, nazar boncuklu ay yıldız kolyeler, bayraklı ay yıldız kolyeler, sonsuzluk işaretli ay yıldız kolyeler, asker siluetli ay yıldız kolyeler, kalpli ay yıldız kolyeler, yazılı ay yıldız kolyeler bu gümüş kolye modellerine örnek verilebilir.

 

Anahtar Kelimeler: ay kolye gümüş, ay yıldız kolye güzel, ay yıldız kolye modelleri, ay ve yıldız kolye, ay yıldızlı kolye bayan, ay yıldızlı bayan kolyesi, ay yıldız kolye bayan, ay yıldızlı kolye çeşitleri, ay yıldızlı bayan kolyesi, ay yıldızlı kolye fiyatları, gümüş ay yıldız fiyatları, ay yıldızlı gümüş kolye fiyatları, ay yıldız kolye küçük, ay yıldız kolye isimli, ay yıldız kadın, ay yıldız kadın gümüş, küçük ay yıldız kolye, ay yıldızlı kolye, ay yıldızlı kolye modelleri, kişiye özel ay yıldız kolye, özel tasarım ay yıldız kolye, ay kolye yıldız satın al, ay kolye yıldız sipariş, ay kolye yıldız takanlar, ay yıldızlı kolye ucu, ay yıldızlı kolye ucu modelleri, ay yıldız uzun kolye, ay ve yıldız ayrı kolye, yuvarlak ay yıldız kolye, isim yazılı ay yıldız kolye, zarif ay yıldız kolye, uzun zincirli ay yıldız kolye, zirkon taşlı ay yıldız kolye, 925 ayar ay yıldız kolye, küçük ay yıldız kolye, ay yıldız kolye modelleri, ay yıldız kolye küçük, ay kolye yıldız ne kadar, ay ve yıldız kolye, ay kolye guzel, ay yıldız kolye güzel, ay kolye bayan, ay yıldız fiyatları, ay yıldız kolye modelleri