Gümüş Nazar Kolyeler

30 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Nazar, bakış, bakma anlamında kullanılan Arapça kökenli bir sözcüktür. Zamanla anlam daralmasına uğrayarak, bakış bakma genel anlamını kaybetmiş, kıskançlık ve hayranlıkla bakıldığında gözden yayılan kötü enerji nedeniyle bakılan şeye zarar verebilen kem göz anlamında kullanılması yaygınlaşmıştır. Kıskançlık duygusu ile bakan gözden yayılan kötü enerjinin yine bir gözde toplanmasının bakılan şeyi bu kötü enerjiden koruyacağına inanıldığı için göz şeklinde nazar boncuğu ile nazardan korunma inancının kökeni M.Ö. 3300 yılına kadar dayanmaktadır.

Nazara uğrama korkusu ve nazardan korunma ihtiyacı nazar boncuklarının yaygın kullanılmasını sağlamıştır. Nazar boncuğu figür olarak da şık bir forma sahip olduğu için dekorasyonda ve takı aksesuar ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

En yaygın kullanılan nazar boncuklu takılar, gümüş nazarlı kolyelerdir. Bayan gümüş nazar boncuklu kolyeler, çoğunlukla göz şeklinde gümüş çerçeve içerisinde mavi boncuk ve ortasında mavi nokta ile sarı ve beyaz hareden oluşan formdadır.

Gümüş hayalet zincire dizili küçük mavi boncuklarla oluşturulan nazlı hayalet kolyeler, sade ve zarif gümüş kolye seven bayanlar arasında 2020 gümüş kolye modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biridir. Özellikle bronz tende hayalet zincirin verdiği parlaklık ve boyundan dekolteye doğru inen minik mavi boncuklar çok zarif bir şıklık yaratmaktadır.

Gümüş takı tasarımcıları nazarlı kolye tasarımlarını başka objelerle birleştirerek hem geniş bir kreasyon oluşmasını sağlarken hem de birden fazla anlama gelen gümüş kolyeler tasarlamaktadır. Fatma Ananın eli figürüyle birleştirilen Fatma ananın eli nazar kolyeleri, Fatma ananın elinin koruyuculuğuna ve nazar boncuğunun nazardan koruyuculuğuna inanan bayanlar için çok anlamlı bir gümüş kolye modelidir.

Kişiye özel olarak tasarlanan harfli ve isimli nazarlık kolyeler de hem kişinin kendisine hem de hediye olarak çok tercih edilen gümüş kolye modellerindendir.

Çengelli iğne tasarımında, bebek ayak izi, el izi formunda, minik nazar boncuklu gümüş kolyeler, yeni doğum yapmış anneye bebek hediyesi olarak düşünülen şık ve anlamlı hediyelerdir.

Siz de kendinize ya da sevdikleriniz gümüş nazar kolye satın almak isterseniz, Leyuze Gümüşün nazar boncuğu kolye modellerine ve fiyatlarına bakmadan karar vermeyin.

 

Anahtar Kelimeler: nazar kolyesi, nazar kolye gümüş, nazar kolyesi bebek, nazar kolyesi erkek, nazar kolyesi gümüş, nazar kolye ucu, nazar boncuklu kolye gümüş, nazar boncuğu kolye ucu, nazar boncuklu kolye çok şık, nazar boncuğu kolye çok şık, nazar boncuklu kolye çeşitleri, nazar boncuklu gümüş kolye, gümüş nazar boncuklu kolye sepeti, nazar boncuklu kolye erkek, nazar boncuğu kolye erkek,  nazar kolye için erkek, e harfli nazar boncuklu kolye, e harfi nazar boncuklu kolye, nazar boncuklu kolye fiyatları, nazar boncuklu gümüş fiyatları, nazar boncuklu fil kolye, nazar göz kolye, nazar gözlü kolye, nazar boncuğu kolye gümüş, nazar boncuğu kolye hediye, nazar boncuğu kolye hediyelik, nazar boncuklu harf kolye, nazar boncuklu harfli kolye, nazar boncuklu hayalet kolye, nazar kolye için, nazar kolye, nazar duası kolye isimli, nazar boncuğu kolye için, nazardan koruyan kolye, nazardan korunma kolye, nazar boncuklu kolye küçük, nazar boncuklu kolye modelleri, nazar boncuğu kolye modelleri, sonsuz nazar kolye modelleri, nazar boncuklu melek kolye, nazar boncuklu miyuki kolye, nazar boncuklu gümüş kolye modelleri, nazar boncuklu kolye ne kadar, nazar boncuğu kolyesi, nazar boncuk kolye, nazar boncuklu pullu kolye, nazar boncuklu plaka kolye, nazar dualı plaka kolye, nazar boncuklu kolye gül, nazar boncuğu kolye renkli, nazar boncuklu kolye gümüş, nazar boncuklu sıralı kolye, nazar boncuklu sonsuzluk kolye, nazar şeklinde kolye, nazar taşı kolye, nazar taşlı kolye, nazar taş kolye, nazar boncuklu kolye uçları, nazar duası kolye ucu, üçgen nazar kolye, nazar boncuklu kolyeler ve fiyatları, nazar boncuklu vav kolye, nazar boncuklu kolye ve fiyatları, nazar boncuğu kolye ve fiyatları, nazar yolu kolye, nazar boncuklu zincir kolye, nazar boncuklu kolye 2019, 3 nazar boncuklu kolye, 3 isimli nazar boncuklu kolye, 3 lü nazar boncuklu kolye, 5 li nazar boncuklu kolye, nazar kolye gümüş, nazar kolye ucu, nazar kolyesi, nazar kolye gümüş, nazar boncuk kolye, nazar boncuğu kolyesi, nazar kolye ucu, nazar kolye için, nazar boncuğu kolye için, nazar değmemesi için kolye, nazar duası kolye bebekler için, nazar kolyesi, nazara karşı kolye, nazar boncuklu kolye gümüs