Gümüş Taşlı Kolyeler

180 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Doğal ve değerli taşlar, tüm takı aksesuar grubunda olduğu gibi gümüş için de vazgeçilmez bir tasarım detayıdır. Gümüş ana materyalini kimi zaman daha göz alıcı, kimi zaman daha zarif, kimi zaman ise daha değerli hale getirmek için kullanılan taşlar, gümüş küpe, gümüş bileklik, gümüş küpe tasarımlarında da kullanılmaktadır ancak gümüş kolyeler için vazgeçilmez bir detaydır. Gümüşle uyumu ve ucuz olması avantajı ile taşlı gümüş kolyelerde ağırlıklı olarak zirkon taşı kullanılmaktadır. Elmasa benzerliğinden ve kolay işlenme özelliğinden dolayı swarovski daha büyük taş kullanılan taşlı gümüş kolye modellerinde tercih edilir. Bunlar dışında gümüşe kattıkları otantik görünümden dolayı oniks, markazit, mercan, lapis, ametist, firuze, sedef gibi doğal taşlara da sıkça rastlanır. Ayrıca doğal taşların molekül yapıları ile yaydıkları enerji açısından insanın beden ve ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkileri uzmanlarca da kabul edilmektedir. Bu nedenle doğal taş kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

 

Zirkon Gümüş Kolye Modelleri

Zirkon taşı, adını persçede altın rengi anlamında kullanılan zargun sözcüğünden almaktadır. Ağırlıklı olarak altın renginde olan zirkon taşının, yeşil, kırmızı, mavi ve saydam renkleri de mevcuttur. Sertliği 7,5 – 8 civarında olan zirkon taşı, zirkonyum elementinin önemli kaynağıdır. Görsel açıdan elmasa benzerliği ancak elmastan daha bol bulunması ve elmasa göre çok daha kolay işlenebilir oluşu, bu doğal taşı takı aksesuar sektörünün ayrılmaz bir parçası haline getirmektedir. Ayrıca zirkon taşının sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri, zihinsel aktiviteleri arttırıcı özelliği ve enerji dengesine katkısı nedeniyle tercih edildiği bilinmektedir. Zirkon taşının en yaygın kullanıldığı takı grubu, gümüş kolyelerdir. Zirkon taşlı gümüş kolyeler, hem ekonomik olarak uygun, hem taşın renk çeşitliliği açısından geniş seçeneklere sahiptir. Saydam ve parlak olan zirkon taşı, gümüş kolye modellerine eşsiz bir göz alıcılık ve şıklık katar.

 

Swarovski Gümüş Kolye Modelleri

Swarovski taşı diğer taşların aksine bir doğal taş değil, cam ve kristalin işlenmesiyle elde edilen bir taştır. Adını, 19. yüzyılda bir cam fabrikasında çalışırken kristal kesme makinesini bulan ve sonrasında Swarovski fabrikasını kuran Daniel Swarovski’nin soyadından alır. Swarovski taşı pırlantaya benzerliğiyle yayılmıştır. Elmasın işlenmesiyle elde edilen pırlanta hem çok sert ve işlenmesi zor ayrıca da çok pahallıdır. Bu nedenle zirkon hem ucuzluğu hem kolay işlenmesi ile pırlantaya uyumlu tüm tasarımlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Swarovski taşlı gümüş kolye modelleri görsel olarak pırlantaya ayırt edilmesi güç bir şekilde benzediğinden dolayı geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir.

 

Doğal Taş Gümüş Kolye Modelleri

Oniks Taşı Gümüş Kolye: Genel iyileştirici olarak bilinen, cesaret, özgüven ve enerji verdiğine inanılan oniks taşı, pastel tonlarda Estetik bir taştır. Asimetrik kesimlerin gümüş çerçeve ile tasarlanarak yaygın olarak kullanıldığı oniks taşlı gümüş kolye modelleri, modern tarzlarıyla beğeni kazanmaktadır.

Yeşim Taşı Gümüş Kolye: Bilgelik, merhamet ve huzur duygularının sembolü sayılır. Üzerinde taşındığında koruyucu olduğuna ve şans getirdiğine inanılır. Bu nedenle gümüş kolyelerde sıkça kullanılır. Yeşim taşı gümüş kolye modelleri, şans getirmesi dileğiyle verilen iyi bir hediye seçimidir.

Turkuaz Taşı Gümüş Kolye: Turkuaz taşı, iyileşme taşıdır. Şans mutluluk ve arkadaşlıkları çektiğine inanılır. Turkuaz taşlı gümüş kolye modelleri, yaydığı pozitif enerji nedeniyle geniş bir hedef kileye sahip gümüş takılardır.

Ametist Gümüş Kolye: Ametist bağımlılık ve strese karşı savaşta yardımcı kabul edilir. Antidepresan özelliği, sakin ve dingin bir ruh hali yaratmasıyla bilinir. Ametist taşlı gümüş kolye modelleri özellikle çağımızın hastalığı olan depresyonu yenmeye yardımcı özelliği ile çok tercih edilir.

Bunlar dışında taşlı gümüş kolye modellerinde sıkça tercih edilen taşlar : Apatit, Aquamarine, Aragonit, Yıldıztaşı, Amazon taşı, Kan taşı, Azurit, Krizokol, Sitrin, Mercan, Florit, Garnet, Altın Renkli Yıldıztaşı, Hematit, Labradorit, Lacivert taşı, Krisopraz, Bakır taşı, Aytaşı, Morganit, Oniks, Rodokrozit, Peridot, Kuartz, Obsidyan, Topaz sayılabilir.

 

Anahtar Kelimeler: taşlı kolye modelleri, taşlı kolye gümüş, taşlı kolye anlamları, taşlı abiye kolye, bir harfli taşlı kolye, taşlı kolye büyük, taşlı kolye bayan, taşlı baykuş kolye, 3 taşlı kolye, bordo taşlı kolye, çok taşlı kolye, taşlı kolye fiyatları, taşlı gerdanlık kolye, taşlı cevşen kolye, baget taşlı gerdanlık kolye, kristal taşlı gerdanlık kolye, zirkon taşlı gerdanlık kolye, baget taşlı kolye çok şık, gerdanlık taşlı kolye, üç taşlı kolye, taşlı kolye çeşitleri, taşlı çubuk kolye, çoklu taşlı kolye, taşlı damla kolye, taşlı dualı kolye, taşlı dünya kolye, zirkon taşlı damla kolye, yeşil taşlı damla kolye, mavi taşlı damla kolye, taşlı el kolye, taşlı fil kolye, zirkon taşlı kolye fiyatları, swarovski taşlı kolye fiyatları, akik taşlı kolye fiyatları, doğal taşlı kolye fiyatları, taşlı güneş kolye, taşlı gümüş kolye modelleri, taşlı göz kolye, taşlı gezegen kolye, taşlı gümüş kolye ucu, sıralı taşlı kolye, taşlı harf kolye, taşlı hilal kolye, taşlı halka kolye, taşlı kolye isimli, taşlı inci kolye, taşlı kolye modelleri ve fiyatları, iri taşlı kolye modelleri, taşlı kalp kolye, taşlı kelebek kolye, taşlı kedi kolye, taşlı kadın kolye, taşlı kısa kolye, taşlı kalın kolye, lacivert taşlı kolye, lal taşlı kolye, lapis taşlı kolye, lila taşlı kolye, lotus taşlı kolye, taşlı kolye mavi, taşlı melek kolye, nazar taşlı kolye, opal taşlı kolye, oniks taşlı kolye, obsidyen taşlı kolye, ortası taşlı kolye, oval taşlı kolye, uzun taşlı kolye, ay taşlı kolye, özel taşlı kolye, renkli taşlı kolye, taşlı kolye satın al, taşlı sonsuzluk kolye, taşlı sallantılı kolye, taşlı sonsuzluk kolyesi, taşlı şık kolye, taşlı şans kolyesi, şeffaf taşlı kolye, şık taşlı kolye modelleri, taşlı tuğra kolye, taşlı yusufçuk kolye, yeşimtaşı kolye, taşlı yonca kolye, 5 taş gümüş kolye, tek taşlı kolye