Gümüş Melek Kolyeler

51 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Tek tanrılı dinler olan, Hiristiyanlık, Musevilik ve İslamiyetin yanı sıra budizmde ve hinduizmde de inanılan melekler, Tanrı ile insanlara arasında bir yerde, insanlık yararına tanrının emirlerini yerine getiren varlıklar olarak kabul edilir. Meleklerin varlığına inanılan tüm dinlerde farklı görev ve görünümleri olduğu düşünülür. İslamiyette şekilleri insanlar tarafından anlaşılamayacak şekilde gerçek fiziksel bir şekilleri olmadığına inanılır. Buna rağmen sanatsal tasvirlerin etkisi ile insana benzer ancak kanatlı varlıklar olduğu kabul edilir.

Melekler masumiyeti simgeler bu nedenle bazen kanat takmış bir çocuk figürü, ya da kanatlı güzel bir genç kız figürü tüm toplumlarda melek simgesi olarak kabul edilmektedir. Ve meleklerin koruyucu gücüne olan inanca bağlı olarak, bu simge koruyucu ve şans getirici bir figür olarak kullanılmaktadır. Özellikle dekorasyon, tekstil ve aksesuar sektöründe sıkça kullanılan melek figürü, gümüş takılar için vazgeçilmezdir.

Melek gümüş kolye modelleri, bazen komple bir melek figürü olarak kullanılırken, yaygın olarak melek kanadı kullanılır. Melek kanadı simgesi de yine melek figüründe olduğu gibi koruyucu olarak kabul edilir. Masumiyetin, temizliğin simgesi olan melekler, kadın gümüş kolyelerinde bazen taşlı, bazen taşsız olarak kullanılır. Taşlı melek gümüş kolyeler daha çok abiye tarzı desteklerken, taşsız melek gümüş kolyeler daha çok spor giyimin aksesuarıdır.

Çok fazla sayıda melek gümüş kolye ve melek kanadı gümüş kolye modeli olmasına rağmen, ağırlıklı olarak tercih edilen melek gümüş kolye tasarımları şöyle sıralanabilir.

Kanatlı Kalp Melek Gümüş Kolye: İki tarafına melek kanadı yerleştirilmiş kalp şeklinde gümüş kolyeler, silver veya gold renginde olabilir. Kimi zaman kalp ve kanatlar zirkon taşlarla bezenir. Taşlı melek kanadı kolyeler farklı bir gözalıcılığa sahiptir. Kimi zaman kalbin alt kısmına eklenen sallantılı birharf ile kolye tasarımı şık bir kişiye özel kalpli bir melek kolyeye dönüşür.

Tek Melek Kanadı Gümüş Kolye: Taşlı ya da taşsız olarak tasarlanan bu kolye modelinde, tek melek kanadı sivri ucu aşağıya gelecek şekilde tek kanadın zincir ucuna takılması ile tasarlanır. Asimetrik bir tasarım olan melek kanadı, doğrudan melek figürü taşımak istemeyen ama meleklerin getirdiği şansa inana bayanlar için çok şık bir gümüş kolye modelidir.

Gümüş Halkalı Melek Gümüş Kolye: Melekleri tasvir ederken kullanılan bir başka simge de başlarının üzerinde boşlukta taşıdıkları halka biçiminde ışıktan haredir. En az kanatlar kadar çok kullanılan baş haresi gümüş kolyelerde kullanılmaktadır. Kanatları nisbeten daha az dikkat çekecek şekilde tasarlanan bir başka gümüş melek kolye modeli de hareli melek gümüş kolyedir. Bu figürde melek başında bir halka taşır. Hareli melek gümüş kolyeler de oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Sonsuzluk Melek Kanadı Gümüş Kolye: Yatay ve dikey konumda sonsuzluk işaretinin iki tarafına eklenen melek kanatlarından oluşan bir tasarım, sonsuzluk işaretinden gelen sonsuzluk ve melek kanadından gelen masumiyet ifadelerini birleştirerek sonsuz masumiyet anlamı verir. Hem dekoratif görünümü hem de derin anlamıyla çok sevilen gümüş kolye modellerinden biridir.

Melek Kanadı Anne Bebek Kolye: Genellikle doğum sonrası bebeğe ya da anneye hediye edilen anne bebek kolyeler, meleklerin koruyuculuğunu ifade ettiği için melek kanatlı modeller tercih edilir. Bazen bebek ayak izinin iki yanına yerleştirilmiş iki melek kanadı olarak tasarlanan anne bebek melek gümüş kolyeler bazen de sadece melek kanatlı bir bebek veya anne bebek figürü etrafına eklenmiş melek kanatları şeklinde olabilir.

Taşlı, taşsız, nazar boncuklu, melek gümüş kolye modellerine en uygun online satın alma koşulları ve ücretsiz kargo ile Leyuze Gümüş’de.

Anahtar Kelimeler: melek kolye gümüş, melek kolye modelleri, melek kolye ucu, melek kolye fiyatları, melek kolye anlamları, melek kolye anlamı nedir, melek anahtar kolye, melek kolye bayan, melek bebek kolye, melek kanadı bayan kolye, beyaz melek kolye, melek kolyesi cesitleri, melek kolye çeşitleri, melek desenli kolye, melek kanadı kolye en ucuz, altın melek kolye en ucuz, melek figürü kolye, melek kanatlı kolye fiyatları, melek kolyesi gümüş, melek gümüş kolye modelleri, melek gümüş kolye bayan, melek kanadı kolye gümüş, melek kanatlı kolye gümüş, melek kolye hediye, melek kolye harfli, melek kanadı kolye hediye, melek kanadı harfli kolye, melek kanadı hayalet kolye, melek kolye isimli, melek kolye isimleri, melek kolyesi isimli, melek işaretli kolye, melek kolye modelleri gümüş, melek kolye kadın, melek kanadı kolye, melek kanatlı kolye, melek kanat kolye, melek kolye mavi, melek kolyesi modelleri, melek motifli kolye, melek kolyesi ne kadar, melek objeli kolye, melek kanadı kişiye özel kolye, rose melek kolye, melek kolye siyah, melek kolye silver, melek sembollü kolye, melek simgeli kolyeler, melek sonsuzluk kolyesi, melek şeklinde kolye, melek şekilli kolyeler, melek taşlı kolye, melek tasarımlı kolyeler, melek kolye ucu modelleri, melek kolye uygun fiyat, melek kolyesi ucuz, melek uçlu kolye, melek kanadı kolye ucu, vav melek kolye, melek yusufcuk kolye, melek kanadı zincir kolye, zümrüt melek kolye