Gümüş Kar Tanesi Kolyeler

30 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Kar taneleri yeryüzüne inmeye başlayan yağmur damlalarının ani ısı düşmesiyle katılaşması ile oluşur. Havada bulunan toz parçacıklarının üzerinde donan yağmur damlası kristalize olur. Her ısı derecesi ve nem düzeyi farklı bir kristal yapının ortaya çıkmasına neden olur. İlk kez 1950 li yıllarda Wilson Bentley tarafından fotoğraflanan kar taneleri 5000e yakın farklı şekilde fotoğraflanmıştır. Her birinde karakteristik farklılıklar bulunan ağırlıklı olarak altıgen formda olan kar taneleri, dekoratif zarif formuyla takı aksesuar sektöründe çok kullanılan bir figürdür.

Kar tanesi gümüş kolyeler, pek çok kar tanesi formuna sahip olmasına rağmen en sık görülen form, merkezden çıkan 6 tane kol ve bitiminde kullanılan ters ok ucu formudur. Kardaki kristalize yapının parlaklığını zirkon taşlarla bezeyerek sağlayan tasarımcılar, kar tanesi gümüş kolye koleksiyonunu ağırlıklı olarak taşlı modellerle oluştururlar.

Çoğunlukla zincir ucuna takılan tek bir tane kar tanesi şeklinde olan kar tanesi gümüş kolyeler, kimi zaman minik kar tanelerinin hayalet zincire dizilmesiyle oluşturulur. Boyuna ve dekolteye dizili şekilde duran küçük gümüş kar taneleri çok zarif bir forma sahiptir.

Kar tanesi kalp gümüş kolyeler, kalp figürü içerisine yerleştirilen taşlı kar tanesinden oluşur. Özel bir anlam taşımamasına rağmen dekoratif görünüm nedeniyle tercih edilen kalp kar tanesi gümüş kolyeler, çok sevilen ve tercih edilen bir kar tanesi gümüş kolye modelidir.

Beyaz zirkon ya da renkli zirkon ile bezenen taşlı kar tanesi kolyeler, bazı tasarımlarda nazar boncuğu ile renklendirilir. Her türlü tasarımda sıkça tercih edilen sonsuzluk işareti ile birlikte tasarlanan kar tanesi kolyeler, sonsuzluk işaretinin dekoratif formuyla, kar tanesinin dekoratif şekli uygun formda birleştirilerek sonsuzluk kar tanesi kolye modelleri ortaya çıkmıştır.

Penguen, fok balığı, kutup ayısı gibi karlı iklimlerde yaşamını sürdüren hayvan figürleriyle de birleştirilerek genişletilen kar tanesi gümüş kolye kreasyonu, hayvan figürleri sayesinde daha sevimli ve ilginç kolyelere figür olmaktadır. Hayvan figürlü kar tanesi kolyeler, genellikle taşsız kolye modellerindendir.

Hilal şeklinde bir ayın ortasına yerleştirilen kar tanesi figüründen oluşan gümüş kolyelerde, kar tanesi yıldıza benzer görünümüyle ay yıldız figürünü çağrıştırırken bir yandan da kar tanesinin o eşsiz zerafetini taşır. Hilal kar tanesi gümüş kolyeler bu formuyla hem hilal, hem ay yıldız hem de kar tanesi gümüş kolye arayanların beğenisine sunulmaktadır.

Noelin kış ayında olması nedeniyle kışın en önemli sembollerinden biri olan kar aynı zamanda noelin de en belirgin sembollerinden biridir. Bu nedenle yılbaşı hediyesi seçiminde oldukça popüler olan sembollerden biri de kar tanesi formunda hediyeliklerdir. Kar tanesi şeklinde tasarlanmış gümüş kolyeler, eşe, sevgiliye, anneye, bayan arkadaşa rahatlıkla hediye edilebilecek bir noel hediyesi olabilir. Özel ve romantik bir anlam taşımadığı için sevilen herkese hediye edilebilecek olan bayana hediye gümüş kar tanesi kolyeler, oldukça farklı fiyatlara sahiptir. Gramajına ve işçiliğine göre fiyatlandırılan gümüş kolyeler oldukça ucuz ancak bir o kadar da göz dolduran bir hediye seçeneğidir.

Anahtar Kelimeler: kar tanesi kolye gümüş, kar tanesi kolye 925 ayar gümüş kolye, kar tanesi kolyesi, kar tanesi kolye modelleri, kar tanesi kolyeleri, kar tanesi kolye fiyatları, kar tanesi bayan kolye, kar tanesi damla kolye, kar tanesi kolye gümüş fiyatları, kar tanesi kolyesi gümüş, kar tanesi kolye hediye, kar tanesi kolye isimli, kar tanesi gümüş kolye modelleri, kar tanesi kolye kadın, kalpli kar tanesi kolye, kar tanesi kolye mavi, kar tanesi gümüş kolye mavi, kar tanesi kolye ne kadar, kar tanesi gümüş kolye ne kadar, nazar boncuklu kar tanesi kolye, kar tanesi kolye fiyatı, kar tanesi kolye rose, kar tanesi gümüş kolye rose, kar tanesi gümüş kolye rose, renkli kar tanesi kolye, kar tanesi kolye siyah, kar tanesi sonsuzluk kolye, kar tanesi şeklinde kolye, taşlı kar tanesi kolye, taşsız kar tanesi kolye, swarovski taşlı kar tanesi kolye, mavi taşlı kar tanesi kolye, kar tanesi kolye ucu, kar taneli kolye, kar taneli kolyeler, kar tanesi kolye 925 ayar, 925 ayar kar tanesi kolye