Gümüş Allah - Muhammed Yazılı Kolyeler

29 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Dini motifli kolyeler arasında İslamiyet dinine mensup Müslüman kişilerin en çok tercih ettiği kolye Allah ve Muhammed yazılı gümüş kolyelerdir.  Allah ve Muhammedin birlikte ya da tek tek yazılı olduğu Allah ve Muhammed bayan gümüş kolyeler, Allahın ve Hz. Muhammedin zikredilmesinin, üstte taşınmasının koruyucu gücüne inanan Müslümanlar için hem şık bir aksesuar hem de kendini daha güvende hissetmeyi sağlayan psikolojik bir destektir.

Arabi harflerle ve hüsnü hat ile yazılan Allah lafzı, Arapça bilmeyenler için bile görünce tanınabilecek dekoratif bir figür gibidir.  Allaha duyulan sevgiyi, saygıyı, inancı vurgulayan, ona yürekten bağlılığı gösteren, allah lafzı kolyeler kullanılmadığı zaman da sağa sola atılmamalı, boyunda taşırken gösterilen özen mutlaka boyundan çıkarıldıktan sonra da gösterilmelidir. Allahın tek gerçek sevgili olduğuna inanan ve bu nedenle boyunlarında gümüş allah yazılı kolye taşıyan kişiler, bu kıyas kabul etmez allah aşkına gereken önemi vermeli, kolyelerini her durumda korumalıdırlar.

Aynı şekilde Muhammed yazılı gümüş kolyelerde de Allah yazılı kolyelere gösterilen özen gösterilmeli, Allahın birliğine ve Muhammedin onun elçisi olduğuna inanan Müslümanlar, Hiç kuşkusuz Muhammeddin adının yazılı olduğu kolyeyi, moda olduğu için değil, Muhammede ve onun mukaddes varlığına duyduğu saygıdan takmaktadır. Bu saygıyı Muhammed yazılı gümüş kolyeyi çıkardığında da göstermeli ve kolyeyi iyi muhafaza etmelidir.

Allah ve Muhammed yazılı kolyeler gümüş dekupaj yöntemiyle oymalı olarak tasarlanabildiği gibi, plakalar üzerine doğrudan kabartma yöntemiyle de işlenerek tasarlanabilir. Hat sanatının vazgeçilmez objelerinden olan lale figürü ile birlikte tasarlanan gümüş Allah Muhammed yazılı kolyeler dekoratif görünümleri nedeniyle daha çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir. En yaygın Allah Muhammed yazılı bayan gümüş kolye modellerinden biri de Allah Muhammed yazılı taşlı gümüş kolyelerdir. Ağırlıklı olarak zirkon ile tasarlanan taşlı gümüş kolyeler, yuvarlak formda dekupe Allah ve Muhammed yazısı üzerinde beyaz zirkon dizilmesiyle oluşturulur.

Vav harfinin yatay konumda kullanılması ile iç kısmına yerleştirilen Allah ya da Muhammed adı yaygın dini motifli gümüş kolye modellerinden biridir. Sonsuzluk işaretinin bir tarafına Allah diğer tarafına Muhammed yazısı yerleştirilmesiyle oluşan Allah Muhammed yazılı gümüş sonsuzluk kolyesi çok tercih edilen kolye modellerindendir.

Silver, rose ve gold renkli gümüşten imal edilen Allah ve Muhammed yazılı kolye modellerine Leyuze’de peşin fiyatına 9 taksitle ulaşabilirsiniz.

 

Anahtar Kelimeler:allah muhammed yazili kolye, allah yazılı kolye, allah isimli kolye, allah yazılı kolye gümüş, allah yazılı kolye fiyatları, muhammed yazılı kolye, allah lafzı kolye