Gümüş Ayetel Kürsi Kolyeler

12 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Ayet-el Kürsi kendisi bir sûre değil, Bakara sûresinin 255. ayetinin adıdır.  Evden çıkarken, eve girerken, yolculuğa çıkarken, namazda, uyumadan önce yatınca, sabah uyanıp güne başlarken, topluluğa girerken ve cinlerin şeytanların şerrinden korunmak gereken her yerde okunması tavsiye edilir. Ebu-ş-şeyh, “Ayet-el kürsinin öneminden bahsederken Kuran-ı Kerimin dörtte biridir.” demiştir.Evinde, Fatiha ve Âyet-el kürsi okuyana, o gün cin ve şeytan zarar veremez. Nazar değmez.” diyen Deylemi ve “Yatarken Âyet-el kürsi okuyana, şeytan yaklaşamaz.” diyen Şevahid-ün-nübüvve Ayet-el Kürsinin cin ve şeytandan koruyuculuğuna dikkat çekmiştir.

“Âyet-el kürsiyi ihlas ile okuyanın, insan ve hayvan hakları ve farz borçlarından başka bütün günahları af olur. Yani tevbeleri kabul olur.” Yaygın inanışı nedeniyle şeytanın şerrinden, günah işlemekten uzak durmaya çalışan Müslümanlar için Ayet-el Kürsi her fırsatta okunması ve dahası evde işyerinde bir yerlere asılması hatta üzerinde taşınması gereken bir ayettir.

Ayet-el kürsi ayetini üzerinde taşımak isteyenler için çok şık, ayetel kürsi yazan kolye modelleri bulunmaktadır. Kolay işlenebilmesi nedeniyle en çok gümüşten imal edilen ayetel kürsi yazılı gümüş kolye modelleri çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayet-el kürsi uzun bir ayet olduğundan dolayı ağırlıklı olarak plaka gümüş üzerine yazılmaktadır. Yuvarlak gümüş plaka üzerine yazılmış ayetel kürsi yuvarlak kolye, kare gümüş levha üzerine yazılmış ayetel kürsi kolye kare formdadır. Ayet-el kürsi gümüş kolyelerde yoğun bir yazı alanı kullanıldığından taş vb süslemeler çok fazla kullanmaz. Gümüş rengi ayetel kürsi kolyelerin bazıları mine ile süslenerek, değişik renklerde mineli ayetel kürsi kolyeler üretilmektedir. Bunun dışında gümüşün yanı sıra rose rengi gümüş ayetelkürsi kolyeler ve gold ayetel kürsi gümüş kolyeler de üretilmektedir.

Bayanlar tarafından en çok tercih edilen damla şeklinde gümüş plakaya yazılan ayetel kürsi ile tasarlanan damla ayetel kürsi gümüş kolyeler nazar boncuğu ile süslenebilmektedir. Yine bayanlar için ayetel kürsi yazılı tabaka şık bir çerçeve ile süslenerek çerçeveli ayetel kürsi gümüş kolyeler tasarlanmaktadır.

En güzel ayetel kürsi gümüş kolye modelleri ve en uygun ayetel kürsi kolye fiyatları Leyuzede sizleri bekliyor.

Anahtar Kelimeler:ayetel kürsi kolye ucu, ayetel kürsi kolyesi, ayetel kürsi kolye gümüş, ayetel kürsi kolye fiyatları, ayetel kürsi yazan kolye, ayetel kürsi kolye bayan, ayetel kürsi gümüş kolye bayan, kare ayetel kürsi kolye, ayetel kürsi dualı kolye, ayetel kürsi duası kolye, ayetel kürsi damla kolye, ayetel kürsi nazar duası kolye, ayetel kürsi yazılı kolye fiyatları, gümüş ayetel kürsi kolye fiyatı, ayetel kürsi yazılı kolye, ayetel kürsi kolye ucu gümüş, gümüş ayetel kürsi kolye, ayetel kürsi kolye modelleri, isimli ayetel kürsi kolye, ayetel kursi yazılı kolye, ayetel kürsi kolye kadın, ayetel kürsi kolye kare, ayetel kürsili kolye, mineli ayetel kürsi kolye, ayetel kürsi nazar kolye, oval ayetel kürsi kolye, ayetel kürsi plaka kolye, ayetel kürsi kolye rose, üzerinde ayetel kürsi yazan kolye, ayetel kürsi yuvarlak kolye, ayetel kursi kolyesi