Gümüş Cevşen Dualı Kolyeler

13 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

Cevşen duası her bölümünde Allahın adlarından 10 tanesinin geçtiği 100 bölümden oluşan bir duadır. Kırk isimde bir “Allahım bu isimlerin hürmetine senden istiyorum” ifadesi geçer. Sonunda “Seni her türlü noksan sıfatlardan tenzih ederim El-Aman El-Aman, bize eman ver, bizi dünyanın afetlerinden ve cehennem azabından koru!” şeklinde bir dua vardır. Cevşen duası, müslüman kulların, kendilerini cehenneme götürecek her türlü şerden, günahtan ve kötülükten uzak kalmak için Allaha yakarıştır.

Cevşen, Farsçada zırh anlamına gelir ve bu duanın cehennemden koruyan bir zırh olduğuna inanılır. Bu nedenle de Müslümanlar bu duayı sık sık tekrarlamakla yetinmeyip, ayrıca arapçasını üzerlerinde taşırlar. Böylece günah işletebilecek tüm kötülüklerin cevşen duasının korumasında kendilerinden uzak kalacağını düşünüp ferahlarlar. Eskiden muska şeklinde taşınan gümüş duası, aksesuar sektörünün gelişmesiyle birlikte, gümüş tasarımcılarına da ilham olmuştur. Cevşen dualı gümüş kolyeler hem bayanlar hem erkekler için en çok tercih edilen dini kolyeler grubunda yerini almıştır.

Cevşen dualı gümüş bayan kolyeler çok farklı tasarımlara sahip geniş bir koleksiyondur. Cevşen duası çok uzun olduğundan dolayı, diğer dii kolyelerde olduğu gibi levha üzerine yazılmış çeşidi pek fazla yoktur. Onun yerine yaygın olarak kullanılan cevşen kolye modeli kağıda yazılmış cevşen duasının silindir şeklinde gümüş kapsüle konulması ile elde edilen tasarımdır.

Cam kapsül ve gümüş işlemeli başlıktan oluşan cevşen dualı gümüş kolyelerde duanın yazılı olduğu rulo yapılmış kağıt cam kapsül içerisinde okunabilecek şekildedir. Ancak komple gümüşten yapılan içi görünmeyen kapsüller çok daha fazla tercih edilir. Üzerinde görünür bir şekilde dua taşımak istemeyen ya da tuvalet vb yerlere açık görünür dua ile girilmemesi gerekliliği gümüş kapsül şeklinde cevşen kolyeyi daha tercih edilir hale getirmektedir. Kapsülün üzerini binlerce farklı desenle süsleyen gümüş tasarımcıları, seçmekte zorlanacağınız kadar gümüş cevşen dualı kolye çeşidi tasarlamaktadır. Fatma ananın eli, Allah ve Muhammed adı, besmele, Mevlana, Zülfikar, elif, vav gibi dini semboller dışında sadece lale, gül, yonca, uğur böceği gibi şekillerin kullanıldığı cevşen kolyelere de sıkça rastlanır.

Gümüş plaka üzerine cevşen duasının bir kısmının kabartma olarak yazıldığı, üçgen cevşen dualı gümüş kolyeler, yuvarlak cevşen dualı gümüş kolyeler, dikdörtgen cevşen dualı gümüş kolyeler tasarlanmaktadır.

Muska şeklinde üçgen küçük bir kutu şeklinde tasarlanan gümüş muska kolyeler de yine cevşen dualı kolyelerin çok tercih edilenlerinden biridir. Üçgen kutu içerisinde tamamı yerleştirilen cevşen duasının bir kısmı da üçgen gümüş kapak zerine işlenerek oluşturulan cevşen dualı muska gümüş kolyeler hem bayanlar hem erkekler hem de bebekler için tercih edilen gümüş kolye modellerindendir.

Gümüş cevşen bayan gümüş kolye modelleri, bol çeşit ve uygun fiyatlar ile Leyuzede beğeninize sunulmaktadır.

Anahtar Kelimeler: cevşen kolye kadın, cevşen kolye ucu, cevşen kolye al, cevşen kolye bayan, cevşen kolyesi bayan, gümüş cevşen kolye bayan, cevşen kolye çeşitleri, cevşen kolye duası, cevşen dualı kolye, cevşen kolye fiyatları, cevşen kolye faydaları, gümüş cevşen kolye fiyatları, cevşen kolye gümüş, gümüş cevşen kolye ucu, gümüş cevşen kolye modelleri, hediyelik cevşen kolye, cevşen kolye modelleri, cevşeni kebir kolye, gümüş cevşen kolye kadın, oval cevşen kolye, cevşen kolye satın al, taşlı cevşen kolye, üçgen cevşen kolye, cevşen duası kolye, cevşen kolyesi, dualı kolye