Gümüş Esmaül Hüsna Kolyeler

6 adet ürün var.
Sayfa Görünümü

İsim sözcüğünün çoğulu olan esma sözcüğü ile en güzel anlamına gelen hüsna nın birleştirilmesiyle oluşturulan esma-ül hüsna “en güzel adlar” şeklinde tanımlanabilecek Arapça bir tamlamadır. Allahın Kuran’ı Kerimde geçen adlarından 99 tanesine verilen bu ad için, Hz. Peygamber bir hadislerinde, yüce Allah'ın 99 isminin bulunduğunu, bu isimleri sayan ve ezberleyen kimselerin cennete gireceğini haber vermiştir. Müslümanlar bu isimleri ezberlemek ve dua gibi sürekli tekrarlamak dışında, bu isimlerin yazılı olduğu şeyleri üzerlerinde de taşımak isterler.

Dini tasarımların takı ve aksesuarlarda pek fazla kullanılmadığı dönemlerde muska şeklinde taşınan esmaül hüsna, takı sektöründe dini motiflerin yaygın olarak kullanılmaya başlanmasından sonra gümüş takı tasarımlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gümüş esmaül hüsna kolyeler genellikle yuvarlak formda tasarlanır. Ortada Allah adı olmak üzere diğer 98 adın yuvarlak bir formda yazıldığı figür, yuvarlak gümüş plakalar üzerine yerleştirilerek tasarlanan esmaül hüsna kadın kolyesi en yaygın rastlanan tasarımdır. Altın kaplama esmaül hüsna gümüş kolyeler, rose esmaül hüsna kolyeler, en az gümüş rengi esmaül hüsna kolyeler kadar tercih edilmektedir.

Sade tasarımları nedeniyle hem bayanların hem erkeklerin rahatlıkla kullandığı yuvarlak kabartma yazılı esmaül hüsna gümüş kolyeler dışında daha çok bayanların tercih ettiği, petek şekline esmaül hüsna kolye modelleri, nazar boncuklu esmaül hüsna kolye, anahtar esmaül hüsna, damla şeklinde esmaül hüsna gümüş kolye, zirkon taşlı esmaül hüsna kolyeler çok tercih edilen kadın gümüş kolye modellerindendir.

Muska şeklinde tasarlanmış kapaklı üçgen gümüş kolye içerisine yerleştirilen esmaül hüsna kolyeler de hem bayanlar hem erkekler için farklı boyutlarda tasarlanmaktadır.

Esmaül Hüsna Kolye modelleri Leyuzede beğeninize sunulmaktadır.

Anahtar Kelimeler: esmaül hüsna kolye ucu, esmaül hüsna kolye gümüş, esmaül hüsna kolyesi, esmaul husna kolye, esma ül hüsna kolye, esma ül hüsna kolyesi, esmaül hüsna yazılı kolye, esmaül hüsna gümüş kolye, bayan esmaül hüsna kolye, kadın esmaül hüsna kolye, esmaül hüsna bayan kolye, esmaül hüsna kadın kolye, esmaül hüsna kadın kolyesi